Salon w wielkiej płycie

Bloki budowane z wielkiej płyty mają z reguły niewielką powierzchnię użytkową. Organizując  w takim wnętrzu salon, należy wystrzegać się zagracania pomieszczeń, warto zaś pokusić się o rozwiązania optycznie powiększające pokój.
Pomocne okażą się w tym jasne kolory, zastosowane zarówno na ścianach, jak i w obiciach mebli, lekkie meble i materiały. Lepiej zrezygnować z zabudowywania pomieszczenia meblościankami i regałami zajmującymi większe powierzchnie. Boleśnie ograniczą one przestrzeń i – w zależności od lokalizacji – zwężą lub skrócą pokój.
Pamiętać też warto, że naszym sprzymierzeńcem stać się może odsunięcie mebli od ścian. Nie uda się to, rzecz jasna, w pomieszczeniu wąskim, jeśli jednak kształt salonu bardziej przypomina kwadrat, jest to zabieg realny. Komplet wypoczynkowy może wówczas przedzielić nieduży pokój na strefę wypoczynkową oraz przykładowy kącik jadalny.
W typowym bloku warto zatem odejść od myślenia typowego. W optycznym powiększaniu pomieszczeń pomoże także umiejętna gra światłem – zarówno tym dziennym, jak i sztucznym oświetleniem.

No Comments, Be The First!