Kilka pomysłów na blat w białej kuchni

Białe kuchnie rządzą w trendach. Są modne, wyglądają na czyste i – rzeczywiście – stosunkowo łatwo je w tej czystości utrzymać. Wybierając jednak jasne fronty szafek, można poeksperymentować nieco z kolorem blatu.
Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jednak jest…
Blat biały
Skoro front biały, to i blat biały. Biel wzmacnia poczucie czystości i przestrzeni. Producenci kuchni dysponują jednak z reguły kilkoma odcieniami bieli, co sprawia, że dopasowując blat do koloru samej szafki, możemy pobawić się pewnego rodzaju przełamaniami. Decydując się na biały blat, warto także wprowadzić mocniejsze elementy kolorystyczne w samym wyposażeniu pomieszczenia.
Drewno
Drewno i biel współdziałają ze sobą od zawsze. Umiejętnie zestawione nawiązywać będą do modnego stylu skandynawskiego, podkreślając jednocześnie rustykalny klimat wnętrza. W dalszym ciągu nie ma przeciwwskazać, by – dobierając sprzęty kuchenne – wkomponować w tę całość żywe i energiczne kolory. Pomocne dla podtrzymania efektu będą wszystkie roślinne akcenty.
Biel i czerń
To klasyczne połączenie, przeznaczone szczególnie dla miłośników nowoczesnych i kontrastowych form. Jeśli ktoś lubi kontrasty i futurystyczne wizje we wnętrzu, pomysł może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jak łączyć białe szafki i czarne blaty? Najlepiej dodając do całości szkło, metal, a jednocześnie troszcząc się o minimalizm całości.
Takie zestawienia są nowoczesne, minimalistyczne i bardzo harmonijne, niezależnie czy zdecydujemy się na dwie mocne płaszczyzny, czy na popularną szachownicę.
Biel i mocny kolor
Nieważne jaki. Ostra czerwień, intensywny żółty, kobaltowy, ryzykowny mocno różowy… Czasem warto zaryzykować i pobawić się kolorem. Neutralna biel, częstokroć wykorzystująca także czarne elementy, zestawiona z intensywnymi barwami pasuje do osób odważnych i nowoczesnych wnętrz. Decydując się na takie zestawienie, trzeba jednak zadbać o to, by w kuchni nie pojawiały się inne, dominujące swoją wizualnością gadżety, warto wyzbyć się też przypadkowości.

Biel w kuchni nie musi być nudna. Wręcz przeciwnie, wykorzystana z fantazją i pasją może sprawić, że efekt ostateczny będzie naprawdę oryginalny i odbiegający charakterem od sztampowych pozycji z katalogów firm meblarskich.

No Comments, Be The First!