Jeśli meble kuchenne, to tylko z najlepszego drewna

Czy drewniany mebel może mieć duszę? Może, a nawet powinien ją mieć. Niestety, dziś większość z nas tak naprawdę nie wie, jak powinny wyglądać dobrej jakości meble wykonane z drewna. A szkoda, bo tylko te stare miały swój własny, niepowtarzalny klimat.

Ręcznie robione dzieła sztuki

Dziś człowiek, który choć trochę interesuje się aranżacją dawnych wnętrz, widzi kolosalną różnice pomiędzy tym, co oferowały np. typowe wnętrza klasyczne a tym, z czym możemy spotkać się w dzisiejszych, domowych aranżacjach. Uważny obserwator zauważy, że różnica polega w głównej mierze na sposobie wykonania mebla. W czasach dawnych, były to produkty wykonywane najczęściej w sposób ręczny i to za pomocą prostych narzędzi. Meble dzisiejsze w trakcie obróbki, podlegają znacznie głębszym i znacznie bardziej złożonym procesom. Mimo to, ich porównanie z meblami np. schyłku XIX wieku, stawia je w bardzo niekorzystnej sytuacji.

Wielopłaszczyznowy, eteryczny design

Klasycznym, kuchennym meblom wykonanym z drewna, nie można odmówić jeszcze jednego. Mianowicie prezentują się one o niebo lepiej, niż ich nowoczesne odpowiedniki. I nie chodzi tu wyłącznie o sam kształt, lub sposób wykonania. Tu ogromne znaczenie ma budulec, czyli zwykłe, zdrowe drewno. Jego niepowtarzalna kolorystyka, jest sama w sobie niezwykłą dekoracją. Ułożone w sposób nierównomierny słoje, zawsze zaskakują swoim pierwotnym, nieco dzikim wyglądem. A jeśli dodamy do tego oryginalny zapach drewna, uzyskamy przepiękną kompozycję barw i zapachów, która sprawdzi się dosłownie wszędzie – od typowych mebli ogrodowych, po klasyczne rozwiązania do salonu, bądź sypialni.

Uniwersalne piękno

W aranżacji wnętrz panuje jedna, niezmienna zasada. Polega ona na tym, że naturalny design doskonale prezentuje się z każdą aranżacją wnętrz, niezależnie od jej stylu i metody zaprojektowania. Meble wykonane z naturalnego drewna, mają swoje niepowtarzalne piękno Mimo to, można je zaimplementować zarówno w typowych, klasycznych wnętrzach, jak i w pomieszczeniach o nowoczesnej aranżacji. Co więcej, produkty te sprawdzą się we wszystkich zastosowaniach. I to niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z klasycznymi stolikami, czy może raczej z bardziej złożonymi meblami do salonu.

Podsumowując, kuchenne meble wykonane z naturalnego drewna, to kwintesencja piękna i jakości, bez której żadna kuchnia się nie obejdzie. A jeśli wykorzystamy ten materiał również w innych rodzajach pomieszczeń, stworzymy w ten sposób model mebla uniwersalnego, sprawdzonego w różnych rodzajach aranżacji.

Artykuł powstał we współpracy z producentem mebli ze starego drewna – paulbunyan.pl.

No Comments, Be The First!