Tapicerka – dobry pomysł

Zwolenników mebli tapicerowanych jest tyle samo, ile ich przeciwników. Podobnie jest w przypadku osób gustujących w kanapach oraz fotelach skórzanych – tyle samo miłośników stylu i estetyki, co przeciwników wątpliwej wygody takich sprzętów.
Wybór zestawu wypoczynkowego do salonu jest decyzją, wymagającą dokładnego zastanowienia. Oprócz kwestii typowo użytkowych, uwzględniających chociażby dodatkową powierzchnię do spania czy możliwość wykorzystania narożnika jako miejsca zabaw dla dzieci, ważna jest sama estetyka mebla. W końcu najważniejsze, by mebel po prostu się nam podobał. Meble tapicerowane oferują mnogość materiałów i deseni, co stanowi niewątpliwą ich przewagę nad kompletami skórzanymi.
Ogromną zaletą kanap tapicerowanych jest także możliwość dopasowania ich do różnych stylów: sprawdzą się zarówno we wnętrzu nowoczesnym, rustykalnym, klasycznym… Wszystko jest kwestią wzornictwa. Wybór jest ogromny: od jednolitego obicia, przez ozdobne przeszycia, aż po efektowne pikowania… Wszystko to sprawia, że do każdego wnętrza, utrzymanego w każdej stylistyce dopasujemy odpowiedni komplet wypoczynkowy. Znaczenie ma także kolor: ten sam model w zależności od zastosowanej kolorystyki prezentować będzie się zupełnie inaczej. Jego charakter zmieni także rodzaj tapicerki. Producenci oferują tapicerkę gładką lub z delikatnym włosem czy meszkiem… Możliwość wyboru sprawia, że każdy jest w stanie dopasować obicie do własnych preferencji.
Meble tapicerowane są polecane również osobom, które zamierzają wykorzystywać kanapę jako powierzchnię sypialną dla domowników bądź gości, zwłaszcza gdy siedzisko stanowi powierzchnię spania. Jest to rozwiązanie dużo wygodniejsze niż skóra, która nie zapewnia pościeli wystarczającej stabilności.
Pokutuje przekonanie, że meble tapicerowane są trudniejsze w czyszczeniu niż meble skórzane. Nic bardziej mylnego. Czyszczenie obić niekoniecznie wymaga używania odkurzaczy piorących. Najczęściej wystarczy regularne odkurzanie mebla, a w przypadku szczególnego rodzaju kłopotu wystarczy przetrzeć kanapę wilgotną, nie pozostawiającą kłaczków ściereczką. Nowoczesne tapicerki są zatem odporne na aktywność małych dzieci. Bardzo często nie poddają się również działaniom zwierząt. Nowoczesna technologia sprawia, że kocie pazury czy psie łapy nie stanowią dla tapicerek aż takiego zagrożenia.
Meble tapicerowane wcale zatem nie są bardziej kłopotliwe w utrzymaniu niż meble skórzane. Dodatkowo mnogość modeli sprawia, że z łatwością wkomponujemy je w każde wnętrze.

No Comments, Be The First!