Odnawianie starych mebli

Pomysł dość skrajny z tego względu, że czasami lepiej po prostu kupić nowe meble. Jednak dla miłośników starych mebli istnieją naprawdę różne rozwiązania. Kto nie chciałby mieć mieszkania urządzonego w starym stylu? Rozwiązanie jest dla osób, które tęsknią za przedmiotami z dawnych czasów, zdecydowanie przeznaczone dla osób starszych.

Zanim jednak doszczętnie zniszczymy chociażby tapicerkę mebla należy przetestować jak reaguje na środek czyszczący. Jeśli wszystko jest w jak najlepszym porządku wtedy możemy przystąpić do czyszczenia. Przy tapicerce aksamitnej czyścimy zgodnie z kierunkiem ułożenia włosa. Warto nie ryzykować różnymi środkami czyszczącymi i zdecydować się na roztwór z amoniaku, który jej doszczętnie nie zniszczy. Przy tapicerce z weluru możemy pójść o krok dalej i zastosować specjalny do tego przeznaczony preparat, który po nałożeniu zbieramy go za pomocą odkurzacza.

Mamy też do czynienia ze skórzaną tapicerką, która potrzebuje odświeżenia Pod żadnym pozorem nie możemy jej potraktować mydłem! Można za to użyć po prostu wody z mydłem do mycia naczyń, jednak lepszym pomysłem będzie użycie preparatu do pielęgnacji skór. Troszkę wtedy zadbamy o swoje meble.

Okleiny z folii samoprzylepnej rozwiązują kwestię zniszczeń. Jednak okleiny nie muszą oznaczać od razu, że meble będą nudne. Na rynku są dostępne bajkowe motywy i kolorowe wzory chociażby na dziecięcych mebelkach. Jeśli mebelki zostały zakupione w stonowanych kolorach możemy je nico urozmaicić. Wiadomo, że dziecko lubi
Jeśli nie marzymy o antykach, które będą nam zdobić mieszkanie możemy zainwestować w odmalowanie mebli na bazowy kolor, na który były pomalowane jakiś czas temu. Kiedy dziecko podrośnie można odkleić okleiny i meble będą nadal w dobrym stanie. Warto odnawiać meble do których przede wszystkim mamy sentyment i nie chcemy się ich pozbyć zbyt szybko.

Często też robimy aranżację salonu w dawnym stylu, gdzie potrzebujemy właśnie starszych, często antycznych mebli. Problem pojawia się z zakupem, gdyż w sklepach ich nie znajdziemy. Z pomocą przychodzi skup mebli, gdzie czasami możemy trafić na naprawdę fajne antyki. Będą one ozdobą naszego salonu, który doda uroku dawnych czasów. Jednak nie do wszystkich trafia właśnie taki styl. Jednak warto sobie dać szansę także pod tym kątem. Jeśli dany styl nie trafi do nas możemy to wkrótce zmienić, nic na siłę. Jednak umieszczenie takich starych mebli w naszym salonie połączonych z również antycznym dywanem przychodzi na myśl starych czasów, kto wie – nawet naszego dzieciństwa. Czasami takie środowisko będzie dla nas miłym wspomnieniem – powrotu do czasów dzieciństwa.

Meble w naszym mieszkaniu czy też domu są poniekąd naszą wizytówką, niektóre style mówią o nas więcej, jakby właśnie one miały coś do powiedzenia. Stare, antyczne meble mówią o tym, że jesteśmy ludźmi sentymentalnymi. Z meblami jak z ludźmi jeśli szybko wyrzucimy stare meble z naszego mieszkania prawdopodobnie szybko wyrzucimy ludzi z naszego życia. I myślę, że w tym jest jakaś życiowa prawda.