Nowoczesne meble do salonu

W chwili kiedy decydujemy się na urządzenie salonu kierujemy się nie tylko faktem, że ma być elegancko ale także nowocześnie. Kiedy przychodzi do wyboru mebli drapiemy się po głowie, bo praktycznie nie wiemy czym tak naprawdę jest pojęcie nowoczesne meble. Jednak odpowiemy sobie na kilka podstawowych pytań i wybierzemy alternatywne rozwiązanie.

Salon jest miejscem, gdzie odgrywa kluczową rolę w mieszkaniu. Nie zdajemy sobie sprawy, ale to właśnie salon jest wizytówką całego mieszkania, dlatego powinien wyglądać jak najlepiej. O charakterze tego miejsca decydują meble, dlatego jeśli wybierzemy złe meble całą aranżację szlag trafił. Styl nowoczesny to przede wszystkim duża przestrzeń oraz minimalizm. Tutaj nie ma miejsca na zbędne, przypadkowe rzeczy, które tylko będą szpecić pomieszczenie. Nowoczesne meble to przede wszystkim prostota i funkcjonalność – i o tym powinniśmy pamiętać.

Z meblami współgrają kolory ścian, dlatego w jednym przypadku i w drugim dominować powinny kolory stonowane. Problemu nie powinny stanowić różnego rodzaju biele czy szarości, ale także brązy, które wydają się kolorystycznie przeznaczone do tego stylu. Jeśli jesteśmy wielkimi zwolennikami wyrazistych kolorów powinniśmy zrezygnować w przypadku tego stylu bądź też wybrać inny.

Bardzo często przy wyborze mebli przewijają się geometryczne kształty. Jeśli są dalekie od umownie przyjętej formy te meble będą wprost idealne właśnie dla tego stylu. Dominują tutaj w dużej mierze akcenty szklane czy też drewniane.

Często mylimy styl nowoczesny ze stylem współczesnym, to błąd! Oba pojęcia są używane wymienne, ale w małym stopniu się od siebie różnią. Styl współczesnym jest już pojęciem płynnym, cechuje się tym co jest aktualnie modne i przede wszystkim atrakcyjne. Prostota i minimalizm w stylu nowoczesnym czasami przypomina niektóre elementy ze stylu współczesnego.

Warto podkreślić, że nowoczesne wnętrza nie są dla wszystkich! Osoby, które lubią wręcz przytulne pomieszczenia odstraszy ten styl. W stylu nowoczesnym nie ma miejsca na drobiazgi, które są po brzegi w mieszkaniu. W stylu nowoczesnym to funkcjonalność góruje nad dekoracyjnymi dodatkami – i powinniśmy o tym pamiętać.
Istnieje pięć podstawowych zasad, którymi powinniśmy się kierować tworząc styl nowoczesny w naszym salonie. Po pierwsze linie proste, prostopadłe czy równoległe – stanowią podstawę organizacji przestrzeni. Ustawione w ten sposób meble będą tworzyły w salonie spokój oraz harmonię. Drugą zasadą to jest całkowity minimalizm. Tutaj nie ma miejsca nawet na najmniejsze dekoracje. Jeśli już nie możemy bez nich żyć najlepiej użyć szafek, które wtapiają się w meble. W ten sposób ukryjemy szpecące dodatki przed gośćmi. Stal nierdzewna i chrom to ulubione materiały stylu nowoczesnego. Stoliki kawowe obowiązkowo powinny być zbudowane ze stalowymi nogami ze szklanym blatem.

O kolorach już wspomnieliśmy wcześniej, mianowicie stonowane kolory to obowiązek! Ostatnią ważną zasadą jest przede wszystkim przestrzeń. To ona odgrywa tutaj znaczącą rolę!

Jak widać styl nowoczesny nie jest dla wszystkich, ale są ludzie, którzy bez problemu się w nim odnajdą. Zwłaszcza miłośnicy dużych przestrzeni w swoim mieszkaniu.