Meble z palet

Pierwszy „boom” na meble z palet już minął. Nie zmienia to jednak faktu, że w dalszym ciągu znajdują one swoich gorących zwolenników. To pokłosie istniejącej od jakiegoś czasu mody na meble z odzysku. Meble wykonane z europalet są niedrogie, proste w swojej formie i estetyczne. Stanowią wdzięczny materiał zarówno do urządzenia salonu, jak i sypialni. Mogą być świetną podstawą stolika, półki i łóżka.
Meble z palet zasadniczo nadają się do każdego wnętrza, chociaż w szczególny sposób wpasowują się we wnętrza nowoczesne, industrialne i minimalistyczne. Doskonale nadają się do pokojów nawiązujących swoim wystrojem do loftów, ale też do otwartych i nowoczesnych salonów. Na pewno są świetnym pomysłem do wnętrza, które z założenia ma mieć „męski” charakter.
Sama konstrukcja nie jest trudna. Najpierw ustalić należy jednak rozmiar materaca, dla którego palety będą stanowiły stelaż, czy też pożądane wymiary półki. Do budowy wykorzystać należy palety w dobrym stanie, nie zmienia to jednak faktu, że tak czy inaczej trzeba je będzie oszlifować, usunąć ewentualne ostre elementy, drzazgi i nierówności. Po montażu elementów do uzyskania pożądanej konstrukcji mebel wystarczy pomalować ekologiczną farbą do drewna lub polakierować.
Palety można także – przy odrobinie fantazji – rozmontowywać i tworzyć z nich bardziej skomplikowane konstrukcje takie jak szafki czy ławy. Pomysłów jest wiele, zdolności manualnych natomiast wielkich posiadać nie trzeba. Warto zatem wzbogacić swoje wnętrze o to, ciągle modne, rozwiązanie.

No Comments, Be The First!