Meble na wysoki połysk. Dla kogo?

Meble – niezależnie od pomieszczenia, w jakim je ustawiamy – powinny być przede wszystkim funkcjonalne oraz wygodne. Estetyka także ma jednak znaczenie, a producenci mebli kuszą różnego rodzaju frontami i formami. Jednym z bardziej efektownych trendów są meble na wysoki połysk, które znajdują swoje zastosowanie zarówno w salonach, kuchniach, sypialniach, jak i łazienkach czy przedpokojach. Decydując się na nie, musimy jednak mieć świadomość nie tylko wad, ale i zalet.
Meble na wysoki połysk wybierają najczęściej fascynaci minimalizmu i nowoczesności. W zależności od rodzaju wnętrza i pożądanego efektu można wybierać meble lakierowane, wykonane z akrylu lub pokryte folią poliestrową.
Niewątpliwie wyglądają one efektownie. Dają wrażenie głębi, dzięki odbijającym się we frontach przestrzeni. Pozwalają na grę światłem, często z wykorzystaniem efektów specjalnych proponowanych przed producentów, takich jak efekt tęczy. Meble na wysoki połysk tworzone są w wielu bardzo fantazyjnych kolorach. Sprawia to, że dopasowanie pozostałych elementów wyposażenia kuchni do mebli – czy też mebli do ulubionych sprzętów – nie nastręcza wielkich trudności.
Nie da się ukryć, że meble na wysoki połysk nadają wnętrzu wrażenie ekskluzywności. Niestety, mają jednak swoje wady. Podstawowym minusem takich mebli jest trudność utrzymania ich w czystości. Tłuste plamy, zacieki, a nawet dziecięce palce są na takich meblach mocno widoczne, jeśli więc nie lubimy systematycznego mycia i polerowania – nie są to meble dla nas. Meble na wysoki połysk są też podatne na uszkodzenia mechaniczne. Szczególną „grupą ryzyka” są meble kuchenne, na których szczególnie łatwo pojawiają się pęknięcia i wybrzuszenia, a nawet odpryski.
Specjaliści odradzają meble na wysoki połysk właścicielom mieszkań, w których zamieszkiwać będą dzieci oraz zwierzęta domowe. Aspekt wizualny niewielkim jest pocieszeniem, jeśli meble będą po prostu uszkodzone.

No Comments, Be The First!