Urok mebli kolonialnych w nowoczesnym świecie

Mimo iż nowoczesny minimalizm jest czymś bardzo popularnym i docenianym w urządzaniu wnętrz, urok egzotycznego drewna, z jakiego wyprodukowane są meble kolonialne– jest nie do przecenienia! Kolonialny styl, to wyjątkowość, dlaczego? Meble kolonialne mają duszę, zrodziły się gdy odkrywano płaszczyzny geograficzne, gdy były czasy wszelkich kolonizacji. Zamiłowanie do zabytków zawsze tworzy oryginalne wnętrza, a tworzenie zabytkowych mebli wymusiło stworzenie nowych sposobów produkcji.

Współczesne meble kolonialne mimo iż produkowane teraz, mają taki sam styl jak meble starodawne, ich Produkcja opiera się na bazie teaku, mahoniu, a drewno użyte do produkcji jest trwałe i odporne na czynniki zewnętrze i wszelkie uszkodzenia. Meble kolonialne są prostej konstrukcji, w tym między innymi ich urok, są delikatnie zdobione niepowtarzalnie, unikatowo. Meble kolonialne są istną perełką dla osób ceniących tradycje i oryginalność, w meblach tych widzimy inspiracje stylem francuskim, indyjskim i innymi. Meble kolonialne nie tylko cieszą delikatnym zdobieniem, to nie jest antyk, który ma stać i pięknie wyglądać, te meble są niezwykle funkcjonalne i wytrzymałe w użytkowaniu.

Mimo iż współczesne meble zakładają inną stylistykę, meble kolonialne wciąż cieszą się dużą popularnością, są poszukiwane i wysoko cenione. Jaki jest salon z meblami kolonialnymi? Na pewno królują w nim meble kolonialne z ciemnego, egzotycznego drewna, a wnętrza są ozdobione wiktoriańskimi ozdobami. Decydując się na zakup szafy w stylu kolonialnym czy fotela, należy pamiętać o tym, że pozostała część domu także powinna być w tym stylu. Wstawianie do nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza mebli zabytkowych nie da nam stylowego wnętrza i oryginalności, będzie tandetnie. Jak styl kolonialny, to od początku do końca tylko on.

Oryginalne meble kolonialne są ciężkie i masywne, zawsze posiadają jakieś elementy rzeźbione, to nadaje im charakteru i oryginalności. Krzesła i fotele tapiceruje się głównie aksamitem rzadziej skórą. Sprowadzane z Indii oryginalne antyki kosztują krocie, jednak obecnie z racji wzrastającego zainteresowania tymi meblami, można kupić w kraju, piękne antyki za dużo niższą kwotę. Warto pamiętać o tym, że meble mają cieszyć dawać poczucie przytulności danego mieszkania, nie po to je kupujemy aby się zapożyczać i oszczędzać je na każdym kroku. To mebel jest dla człowiek a nie na odwrót.

Urządzając wnętrze w stylu kolonialnym na początek można zainwestować w małą, stylową komódkę, kanapę i fotel tapicerowany. Stopniowo i systematycznie dokładać kolejnych elementów, odpowiadających temu stylowi i tworzących oryginalne, wyszukane wnętrze.

Współczesny świat wymieszany z pięknymi meblami kolonialnymi, wydaje się być piękniejszy zachowany w kawałku tradycji. Może być oderwaniem, a raczej wpasowaniem w to co od wieków prawdziwe i naturalne. Coraz więcej osób decyduje się na styl kolonialny w swoich mieszkaniach, to piękne i inne niż codzienność w jakiej się otaczamy. Z roku na rok coraz bardziej unowocześniona rzeczywistość odciąga od antyków, meble kolonialne to dobry kierunek by zachować to co znane od wieków.