Jadalnia jak marzenie, siedzisz wygodnie, spożywasz smacznie!

Ogólnie wiadomo, że im bardziej komfortowo się czujemy, tym lepiej funkcjonujemy, smakujemy posiłki itd. Urządzenie funkcjonalnej i przyjemnej jadalni jest niezwykle ważne, nie we wszystkich warunkach czujemy się zrelaksowani i mamy ochotę spożywać wspólnie posiłki w pełnym komforcie.

Mając rodzinę zależy na wspólnych posiłkach, ale do tego potrzebny jest duży stół i wygodne krzesła. Jadalnia i wspólne posiłki powinny być wspólnym elementem, rutyną życia każdej rodziny, dlatego też stół i krzesła są centralnym elementem każdej kuchni, bez względu czy małej czy dużej.

Jadalnia w wielu domach jest miejscem nie tylko do spożywania posiłków, lecz także do zabawy, rozmów przy kawie, odrabiania lekcji i wiele więcej. Aby jadalnia była funkcjonalnym i pięknym miejscem scalającym rodzinę, muszą w niej być wygodne krzesła. Oczywiście krzesła muszą być dobrane zgodnie ze stylem kuchni, do stołu, rodzaju szafek kuchennych, ale najważniejsze w nich są względy praktyczne i jakość materiałów z jakich są wykonane.

Kupując krzesła kierujmy się częstotliwością ich używania, tym, że kupujemy je na lata, te tańsze szybko się wykrzywiają i łamią, pamiętajmy, że krzesła często służą także do zabawy dzieciom, chociażby w „ namiot”, muszą być trwałe i bezpieczne. Czasem stół już posiadamy i trzeba dobrać do niego odpowiednie krzesła, ta opcja bywa najtrudniejszą, zwłaszcza jeśli szukamy stylowych i oryginalnych krzeseł. Dużo łatwiej jest kupić cały zestaw stół+ krzesła. Ta opcja zapewnia brak różnic we wzornictwie, odcieniach itp. Niektórzy w kompletach widzą minus- powtarzalność, oklepany styl i tak dalej. Jeśli urządzamy oryginalne wnętrze, całkowicie po swojemu lub udekorowane decoupage, zdecydujmy się na oddzielny zakup stołu i krzeseł. To opcja dla artystów, nie zainteresowanych jednolitym i uporządkowanym stylowo wnętrzem. To jak będzie wyglądać nasza jadalnia zależy całkowicie od indywidualnego gustu, jedni wolą iść do sklepu i zadecydować ot tak, inni stawiają przed sobą wyzwania, poszukiwania i łączenie stylów.

Oferta krzeseł jest bardzo szeroka, stale przybywa nowych pomysłów i faktur, jednak praktyczność jest chyba czymś, co zwycięża u wszystkich. Tak więc najpopularniejsze są krzesła tapicerowane, bardzo wygodne i pasujące do większości stołów. Krzesła twarde są drugie w kolejności, są pewnie mniej wygodne niż tapicerowane, ale za to łatwiej utrzymać je w czystości, poza tym można dokupić do nich poduszkę i kwestia wygody rozwiązana. Ostatni rodzaj to krzesła sztaplowane, czy modyfikacja umożliwiająca nakładanie jednych na drugie- to idealne rozwiązanie do małych jadalni, oszczędzają nam miejsce.

Przy kupnie krzeseł w sytuacji gdy mamy już stół, należy zwracać uwagę na wielkość krzeseł, trzeba dopasować ich gabaryty tak, aby wszystkie zmieściły się pod stołem i wyglądały uporządkowanie. Oprócz wielkości krzeseł, istotne są także oparcia, muszą być wyprofilowane aby kręgosłup nie dawał o sobie znać. Kiedy jest najlepsza wygoda? Wtedy gdy oparcie jest maksymalnie wysokie, im wyższe tym wygodniej.