Styl art deco – najważniejsze cechy

Projektanci wnętrz

Osoby chcące udekorować mieszkanie w oryginalny, ciekawy sposób mają obecnie dostęp do całego szeregu interesujących stylów, które zastosowane w konsekwentny sposób mogą sprawić, że wnętrze będzie robić naprawdę ogromne wrażenie. Jednym z najbardziej luksusowych stylów przeznaczonych dla miłośników wyrafinowanej elegancji jest niewątpliwie styl art deco. Poniżej przedstawimy jego najważniejsze cechy.

Art deco to styl, który początkowo zyskał popularność we Francji na początku dwudziestego wieku, a obecnie ponownie święci triumfy. Jest wynikiem inspiracji Dalekim Wschodem i cechuje się symetrycznością i funkcjonalnością połączoną z zastosowaniem wyrafinowanych wykończeń. Styl ten bardzo chętnie operuje kontrastem barw jasnych z ciemnymi dodatkami.

W art deco stosuje się ciężkie, masywne meble lakierowane na wysoki połysk uzupełnione dużą ilością stylowych dekoracji. Materiały wykorzystywane w tym stylu to marmur oraz drewno egzotyczne, a preferowane kształty to koło, kwadrat, prostokąt i romb z wyraźnie podkreślonymi liniami konturów.

Chociaż w czasach swojej świetności art deco było stylem dosyć uniwersalnym, obecnie uważa się go raczej za za domenę luksusowych wnętrz. Jest to niewątpliwie sposób na urządzenia wnętrza, który pozwoli na stworzenie wyrafinowanego wrażenia bez ryzyka „przeładowania” wnętrza w tandetny sposób. Doskonale więc sprawdza się we wnętrzach reprezentacyjnych.

No Comments, Be The First!