Spokojny i wygodny sen dziecka- tylko w łóżku odpowiednim do wieku

Wybór mebli do pokoju dziecięcego to jedna z przyjemniejszych kwestii urządzania mieszkania, ale również poważna i musi być przemyślana. Co jest najważniejsze? Łóżko!

W pierwszej kolejności kupujemy maluchowi łóżeczko, które najlepiej rośnie razem z dzieckiem. To pierwszy, niezbędny mebel nowo narodzonego maluszka. Z czasem, kiedy dziecko jest w mniej więcej wieku dwóch lat, trzeba przemyśleć zakup nowego łóżka. Odpowiednie łóżko będzie praktycznym meblem przez kolejne lata życia dziecka i tutaj trzeba brać pod uwagę różne zdarzenia- testy wytrzymałościowe, traktowanie łóżka jak trampolinę i wiele innych.

Łóżka dla dzieci muszą być przede wszystkim bezpieczne, zarówno w czasie snu jak i w czasie zabawy. Nowoczesne łóżka dla dzieci są kolorowe, pięknie wykończone, jest to główne kryterium wyboru, jednak nie wolno pomniejszać wagi jakości danego mebla w tym wszystkim. Funkcjonalność i bezpieczeństwo- przede wszystkim! Kupując nowe łóżko chcemy w końcu aby służyło przez lata.

Łóżka dla dzieci najmłodszych powinny zabezpieczać przed upadkiem w nocy, warto zatem wybrać solidne, z dobrych materiałów z osłonką przy głowie. Do wyboru są łóżka dla dzieci rozkładane lub drewniane do których należy dokupić materac. Przy wyborze odpowiedniego materaca należy brać pod uwagę fakt, iż dla malucha łóżko to nie tylko miejsce do spania- to wspaniały mebel do zabawy, skakanie, fikołków i innych. Materac zatem musi być solidny, nie odgniatający się i absolutnie nie mogą przebijać z materiału sprężyny.

Łóżka dla dzieci z drewnianych podstaw, muszą być z twardego drewna, warto zatem zapłacić więcej ale mieć pewność, że w trakcie zabawy w Indian, nie popęka spód łóżka. Naturalne drewno jest piękne, stylowe ale i ekologiczne, należy także do tego zwrócić uwagę na wykończenie- łóżka dla dzieci drewniane nie mogą mieć ostrych elementów, drzazg i sęków. Wszystko to jest potencjalnym niebezpieczeństwem.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są łóżka dla dzieci z szufladami lub pojemnikami wsuwanymi- dlaczego? Każdy rodzic wie, że przy małych dzieciach w każdym domu brakuje miejsca na zabawki, na kocyki, ubrania itp. Kupując łóżko dla przedszkolaka należy odpowiedzieć sobie na pytanie za jaki czas będziemy chcieli wymieniać je na kolejne. Jeśli wchodzi w grę łóżko dla ucznia ( za kilka lat), dobrym pomysłem i spełnieniem marzeń nie jednego maluszka są łóżka dla dzieci w kształcie samochodu, pociągu, zamku księżniczki itp.

Wymarzonym łóżkiem dla dzieci są łóżka piętrowe. Każde marzy aby wchodzić na górę po drabince i spać wysoko. Teraz nawet dla jednego dziecka, taka frajda jest możliwa- łóżka piętrowe w zabudowie z biurkiem i szafą, to wspaniały pomysł i oszczędność miejsca nawet w najmniejszym pokoju. Meble do pokoju dziecięcego obecnie nie muszą być tylko kolorowe i bajkowe, mogą przy tym zadawalać funkcjonalnością, należy tylko wiedzieć co i na jaki czas planujemy zakupić, oferta jest bardzo szeroka, istnieje także możliwość wykonania mebli na zamówienie i pod konkretny wymiar.