Meblościanki- dawnego stylu nowe początki

Sposób meblowania mieszkania z roku na rok ulega nieco przeobrażeniu. Wybrać funkcjonalne meble do domu, wbrew pozorom nie jest tak łatwo. Z reguły urządzając mieszkanie lub dom, już wiemy jakie meble nam się marzą, w jakiej kolorystyce i stylu.

Meblościanki znane są od dawna, zmienia się jedynie ich charakter, faktura, styl i kształt. Decydując się na meblościanki, trzeba w pierwszej kolejności brać pod uwagę wielkość pokoi oraz ich przestronność. W nowoczesnym wnętrzu o dużym metrażu, można pokusić się o ciekawe meblościanki modułowe, które z czasem dowolnie można rozstawiać i tworzyć w ten sposób nowy wystrój. Do dużych pokoi można wybrać ciemne meble połączone z akcentem mlecznych szyb lub jasnego wykończenia. Ciężkie, ciemne meblościanki dodają charakteru, jednak w mało oświetlonym pokoju, mogą z czasem przytłaczać. Warto w takim przypadku pomyśleć o dopasowaniu do mebli oświetlenia rozpraszającego światło na ściany lub sufit. Innym rozwiązaniem są także meble łączone, czyli dół stojący w ciemnym kolorze, góra jasna- biała lub kremowa.

Stylowe meble w połączeniu z odpowiednim oświetleniem, mogą dawać wspaniały efekt końcowy. Dzięki nowoczesnym meblościankom można urządzić wspaniały pokój dzienny jak i małe pokoje dziecięce. Z reguły w pokoju dziennym stawiamy mniejsze zabudowy, w małych pokojach można pozwolić sobie na większe meblościanki, w które więcej schowamy.

Małe mieszkania to idealne przestrzenie do minimalistycznego wykończenia, tutaj wspaniale sprawdzają się meblościanki proste, najlepiej w jasnych kolorach i na wysoki połysk. Obecnie bardzo modne są meblościanki białe w prostej bryle, dające wkomponować się nawet w najmniejszy pokój. Do białych mebli można dopasować niemalże wszystkie dodatki i stworzyć tym samym oryginalne, stylowe wnętrze.

Myśląc o meblach do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego, warto wziąć pod uwagę meblościanki z surowego drewna. To wspaniały design, naturalność ale i oryginalność. Naturalne i nie obrobione drewno długo zachowuje swój zapach, w dodatku jest bardzo praktyczne i wygodne w użytkowaniu.

Jeśli nie ciężkie, drewniane meble to nowoczesne stelażowe meblościanki– idealny wybór dla zbuntowanego nastolatka. Skandynawski styl, minimalistycznie okrojony, to coś co każdy młody człowiek lubi najbardziej.

Meblościanki są tym rodzajem mebli, który znają chyba wszyscy. W latach dziewięćdziesiątych nasi rodzice mieli swoje brązowe i zdobione segmenty, obecnie my mamy nowoczesne meble, modułowe, w szerokiej kolorystyce i stylu. Tak naprawdę każda meblościankę można przerobić, odmalować, dać jej nowe życie. Ten rodzaj mebla jest nieśmiertelny i pomaga zorganizować porządek w każdym domu. Istnieje wiele rodzajów do swobodnego ustawiania i zawieszania, można wybrać bardziej lub mniej zabudowaną wersję. Wybór jest szeroki, każdy może stworzyć za pomocą mebli wymarzone wnętrze. Rezygnować z tradycji i wygody? Po co?! Współczesne meble są piękne, praktyczne, a połączone w jednym stylu, tworzą pewną całość, która cieszy i ułatwia codzienność.