Komody – jak wybrać najlepszą

Jednym z najważniejszych mebli w domu jest komoda. To mebel, który na długie lata wyszedł z mody – kiedyś królowały meblościanki, które zajmowały dużo miejsca, ale też były pojemne, ich najważniejszą funkcją była funkcja przechowalnicza, choć miały też mieć one w założeniu walory ozdobne. Dlatego na jakiś czas komody zostały wyparte przez meblościanki.

Na szczęście ta moda się zmienia – dziś wiele osób wybiera właśnie solidne, pojemne i bardzo praktyczne komody, które mają mnóstwo walorów. To mogą być eleganckie, szykowne meble, które dodają każdemu wnętrzu niebywałego uroku. Mamy tak wiele propozycji na rynku, ze każdy bez problemu znajdzie komody w przystępnych cenach i odpowiedniej stylistce.

Komoda generalnie kojarzy się z tradycyjnym meblem, masywnym, ciężkim, drewnianym w ciemnym kolorze. Jednak teraz mamy do wyboru także szereg nowoczesnych propozycji. Komody mogą zachwycać prostotą – utrzymane w jasnej tonacji kolorystycznej będą wyglądać doskonale nawet w ascetycznych wnętrzach.

Minimalistyczna stylistyka w danym pomieszczeniu nie oznacza, że nie możemy wybrać tak praktycznego, funkcjonalnego mebla, jakim jest komoda. Jest wręcz przeciwnie – właśnie bez problemu znajdziemy mnóstwo ciekawych, atrakcyjnych wizualnie propozycji meblowych, takich jak nowoczesne, lekkie, pełne uroku komody, które staną się prawdziwą dekoracją. Można tworzyć rozmaite interesujące kompozycje. Doskonale taka jasna, biała komoda będzie się prezentować na zdecydowanym, intensywnym tle ściany.

Co ważne, komody to są meble uniwersalne. Mogą być więc elementem wyposażenia w niemalże każdym pomieszczeniu domowym. Idealne do jadalni lub salonu – doskonałe do przechowywania zastawy stołowej, obrusów itd. Wspaniale sprawdzą się komody także na korytarzu – tutaj pełnią także funkcję przechowalniczą – może to być mebel do przechowywania różnych drobnych elementów garderoby, typu szaliki, czapki itd. Komoda może być także elementem wyposażenia sypialni – po prostu jako doskonały, pojemny mebel, na bieliznę, ubrania itd. Obecnie dostępne są komody różnego typu, o różnych rozmiarach i kształtach – wysokie, niskie, z samymi szufladami, małymi lub dużymi, z szufladami i szafkami itd. Tak więc można bez problemu dobrać taką, która akurat w danym pomieszczeniu najlepiej się sprawdzi.

Komoda może być też jak już zostało wspomniane, meblem pełniącym funkcję ozdobną, ekspozycyjną. Na jej blacie można poustawiać różne ozdobne bibeloty. Niektóre komody wysokie mają też u góry specjalną witrynę – wety ozdobne drobiazgi są przechowywane za szkłem. Dlatego komoda to nie tylko solidny, masywny mebel, o doskonałych walorach praktycznych, niewątpliwie niezastąpiony w każdym dobrze urządzonym mieszkaniu. To także elegancki dodatek meblowy, który może dodać szyku reprezentacyjnemu salonowi czy ekskluzywnej jadalni. Na pewno warto wybrać więc odpowiedni projekt – znajdziemy mnóstwo propozycji, zarówno w wydaniu bardzo tradycyjnym, rustykalnym, jak i minimalistycznym, tak więc warto przejrzeć poszczególne oferty.