Czas na aranżację balkonu

Wakacyjny czas to przede wszystkim spędzanie go na świeżym powietrzu. Jeśli dysponujemy balkonem spędzamy tam większość czasu. Jednak co zrobić, aby nie odstraszał swoim wyglądem? Przyszedł czas na nową aranżację balkonu, który nie będzie straszył swoim wyglądem, ale będzie miejscem do miłego spędzania czasu.
W parku nie zawsze znajdujemy wolną ławkę, a balkon będzie idealnym miejscem do odpoczynku od codziennych spraw, gdzie możemy się odstresować. Dlatego warto zatroszczyć Cię o odpowiednie meble, które tylko umilą nam odpoczynek na balkonie.

Pierwszym pomysłem może być zainwestowanie w drewniane meble. Nie tylko nadadzą mu nowego charakteru, ale także naturalnego wyglądu. Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do wyborów metalowych nie nagrzewają się zbyt szybko, a tego lata mieliśmy do czynienia z potężną falą upałów. Metal nagrzewał się w ekspresowym tempie i wypoczynek już nie należał do przyjemniejszych.

Decydując się na drewniane meble możemy mu dodać troszkę folkowego stylu. Uzupełnieniem dekoracji mogą być małe poduszki, które dodadzą nie tylko miejscu przytulności, ale sprawią, że będziemy chcieli tu zostać na dłużej. To idealne miejsce do przeczytania książki, która dość długo zalegała na naszych półkach.

Zmierzając ku stylu skandynawskiemu możemy też postawić donice z kwiatkami, które dodadzą miejscu charakteru. Poczujemy się przez chwilę jak we własnym ogrodzie w środku wielkiego miasta.

Drugim rozwiązaniem mogą być metalowe meble, ale są mniej funkcjonalne. Jednak jeśli odpowiednio przygotowujemy meble na warunki pogodowe nie powinno to być przeszkodą w wypoczynku na balkonie. Aby nie narażać mebli na zbytnie nasłonecznienie warto zainwestować w parasol, który będzie chronił meble przed promieniami słonecznymi. Metalowe meble bez wątpienia będą mieściły się w stylu nowoczesnym, ale ze względu na wysokie temperatury na zewnątrz lepiej sobie odpuścić to rozwiązanie.

Jeśli zaczynamy już na poważnie bawić się w aranżacje to warto pamiętać o tym, że możemy stworzyć coś samemu! Jeśli mamy małą przestrzeń balonową jest to dla nas wyzwaniem. Jak zagospodarować miejsce tak, aby jednocześnie zajmowało mało miejsca a było przytulnym miejscem do wypoczynku? Nie musimy od razu wynosić na balkon cały zestaw mebli ogrodowych, bo nie starczy nam na to miejsca. Całkiem fajnym rozwiązaniem będzie umieszczenie małego bujanego krzesła oraz małego stolika. Jeśli starczy nam miejsca możemy zdecydować się na donicę z kwiatkami, który da nam wrażenie jakbyśmy byli we własnym ogrodzie.

Kolejnym problemem będzie wybór krzeseł: wyklina czy rattan? Myślę, że jedno i drugie będzie dobrym rozwiązaniem, gdyż oba materiały są bardzo trwałymi tworzywami. Tym bardziej, że występują one w naprawdę dużo wariantach kolorystycznych – każdy znajdzie coś dla siebie.

Podsumowując wszystkie opcje warto zdecydować się na aranżację swojego balkonu, chociaż ze względu na to, że na dworze już nie mamy do czynienia z upałami, ale ze zbliżającym się jesiennym klimatem. To praktycznie ostatnia okazja, aby wypocząć na balkonie przed długą, mroźną zimą.